Katar’da Hayvan Barınağı

10672182_10152494848087038_5000197789119650680_n

Katar’da bir hayvan barınağının olabileceğini düşündünüz mü? Benim hiç aklıma gelmezdi, hem de bu sıcak havada hayvanların dışarıda bir barınakta yaşayabileceği.

Haftasonunda Ahmet’in sürprizi ile kendimizi Doha’nın dışında bulunan ‘2nd Chance Rescue’ barınağında bulduk. Buraya her cuma insanlar gidiyor ve köpekleri kafeslerinden çıkararak etraftaki parkta gezdiriyorlarmış. Köpekler o kadar heyecanlı ki dışarı çıkıp gezecekleri için, hepsi bir ağızdan bağırıyor insanları görünce ‘beni al, beni al’ diye.

Barınak, aslında Katarlı bir aileye ait, ve aslında 40 köpek barındırmak için yapılmış. Şu an için barınakta 168 köpek varmış ve bu köpeklerin mama ve su ihtiyaçları aylık 55,000 QAR’ı, ilaçları ise 800,000 QAR’i buluyormuş. İnternet sitesinden bağış toplayan barınağın hayvanları zayıf olsalar da bazıları oldukça güçlüydü.

Biz de 2 kişi beraber ard arda 2 köpek alarak 2 tur attık ama bazı insanlar spor yapmaya gitmiş, tek başlarına 2 köpeği alıp koşu yapıyorlardı.

Barınağın bulunduğu alanda bir ev ve başka hayvanların barınağı da bulunuyor. At, kuzu ve kediler gördük. Alan özel mülk olduğundan yeşillik, üstelik ağaçlar bile var.

Eğer siz de ziyaret etmek ya da bağışta bulunmak isterseniz barınağın Facebook sayfası: https://www.facebook.com/2ndchancerescueqatar

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s