Katar’da Standup Paddle Boarding

IMG_7962

Geçen hafta ismi Katar’da bile pek duyulmamış, değişik bir spor aktivitesine katıldım. SUP! Yani Standup Paddle Boarding. Vücudunuzun hemen hemen her yerini çalıştıran, board üzerinde yapılan bu spor aktivitesinin kaynağı Hawai’ymiş. Katar’a nasıl gelmiş bilmiyorum ama Pearl’deki Costa Malaz Marina’da QSUP adında bir organizasyon kurulmuş, ve online rezervasyonlarını yapan expatlere eğitim veriyorlar. Enerji atmak atmak için bire bir.

Board’a ilk olarak oturarak biniyoruz, biraz açıldıktan sonra ayağa kalkıyor ve elimizdeki küreği rüzgarın yönüne göre kullanıp yol alıyoruz. Bizim ekibin çoğunluğu deneyimliydi. Benim gibi olan birkaç kişi ayağa kalkmakta zorlansa da biraz zaman geçtikten sonra bacaklarımızın titremesi de geçiyor. Şansımıza hava rüzgarlı, deniz dalgalı. Hal böyle olunca ekip ikiye ayrılıyor ve biz dalgasız tarafa, Qatar Quartier evlerinin arasındaki kanala doğru yol alıyoruz. Suya atlayip serinlemek istesek de mümkün değil, çünkü bu mevsimdeki suyun sıcaklığıyla çay bile yapabilirsiniz. Şu yüzünde birkaç da ölü balık gördük, büyük ihtimalle sıcaktan ölüp su yüzüne çıkmışlar. Arada durup – ki o kadar yorucu ki durmadan edemiyorsunuz – sohbet ettik, dinlendik. İleri seviyelerde boardda yoga bile yapılıyormuş.

Suda yaklaşık 2 saat geçirdikten sonra karaya çıktığımızda ne ellerimizi kollarımızı hissediyor, ne de sıcaktan üstümüzü değiştirecek hali bulabiliyorduk. Yanımdaki arkadaşım bir daha gelmeyeceğini söylese de sanırım ben yine gelip yine bu sporu yapacağım.

Siz de katılmak isterseniz Meet Up sitesindeki aktivite gruplarının haftalık/aylık aktivitelere katilabilir, ya da kişisel olarak http://www.qsup.me/ sitesinden rezervasyon yapabilirsiniz. Tek bir katılımın ücreti 170 QAR.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s