Nobu Katar ve Arap Evlilikleri

11149468_10152672890092038_7204741333155509639_n

Bugün işinize yarayacak belirli bir konum yok aslında. Dün akşam edindiğim bazı izlenimleri paylaşacağım sadece. Bir de Katar’a gecen hafta açılan dünyanın en büyük Nobu’su hakkında birkaç laf edeceğim.

Dün akşam yukarıda da yazdığım gibi Nobu’daydık. 8 Mısırlı, 1 Filistinli ve 2 de Tunuslu ile. Arapçalar havada uçuşurken 2-3 tanesini İngilizceye kitledim. Biraz da şarabın etkisiyle muhabbet Arapların en fazla 4 kadın ile evlenebilmesine geldi. Yanında sevgilisi olan kız bu durumu savunurken, gerekçe olarak da erkeklerin hepsi aldatıyor zaten, kimle olduğunu bilmemektense evlenmesini tercih ederim dedi. Mısırlı yaşlıca olan adam, şu an için tek bir eşi olduğunu ama ileride başkalarıyla da evlenebileceğini söyledi. Bense her ne kadar aldatacak adam 4 taneyle evlendikten sonra da aldatır desem de ‘ama bu islamla ilgili, kitapta böyle yazıyor’ dediler. ‘Peki, kitapta şu an içtiğiniz alkolü de içebileceğiniz yazıyor mu, bu kadar mı bağlısınız dininize’ diye sorduğumdaysa kız yaşlıca adama dönüp ben sana katılıyorum canım dedi. Erkekler için neyse de, kadinlarin da bunu savunması çok enteresan geldi. Sonrasında da öğrendim ki Katarlı bir erkekle evlenmek isteyen yabancı kadınlar bir komiteye sunuluyormuş. Kadınlar sunuluyor derken yanlış anlamayın, evlenip evlenemeyecekleri bu komite tarafından belirleniyormuş. Eğer çok zengin, devletten ya da askeriyeden bir erkekse kabul edilmiyormuş. Yaşlı adam dedi ki, bu Katarlılar da hep işlerine geldiği şeylere göre bahane yaratıyor ya da yaratmıyorlar.. Dönüp baktım, senin az önce yaptığın şey neydi acaba?

Restorana gelince, henüz geçen hafta açıldığı için rezervasyon yapmak biraz zor. Robert De Niro’nun ortagi olduğu bu Japon restoranı 3 katlı. En üst katta bir masa tutmak 5000 Riyal. Menü oldukça geniş, yemekler doyuracak gibi değil ama oldukça lezzetli. Bir şişe şarabın fiyatı 300 riyalden 11.000 riyale kadar çıkıyor. Ana yemekler ise 130 riyal ve üzeri.

Manzarası mükemmel, West Bay’e diğer taraftan bakıyorsunuz. En üst katı yakın zamanda klübe çevrileceğe benziyor, hatta ilerleyen saatlerde yanimiza gelen restoran müdürü bununla ilgili çok heyecanlı olduğunu söyledi. Güzel haberse Istanbul’da da yakin zamanda bir şube açacaklarmış bilginize.

Bugünlük bu kadar, önümüzdeki hafta tam 6. ayımı dolduruyorum Katar’da. Bunu da Dubai ve Istanbul’da kutlayacağım. 1 haftalığına da olsa, Adios Katar!

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s