Ramazan Geliyor

IMG_5628
Mayıs ayını da bitirip Haziran ayına, yani hem yaz ayının bittiği hem de Ramazan’ın başlayacağı aya girmiş bulunuyoruz. Yanlış yazmadım, evet yaz ayı bitti diyebiliriz. 1.Hazıran’da hava 45 derece. Plaj partileri hava koşullarından dolayı kapanışlarını yaptılar. Eh artık yazdan sonra sonbahardan önce gelen cehennem sıcakları mevsimine girmiş bulunuyoruz demektir. İnsanlar içeri kaçıyorlar, gündüzleri zaten kısıtlı olan yürüyüş aktiviteleri sona eriyor. Alışveriş merkezleri bayram ediyor, dışarıda çalışmak zorunda olan işcilerse kim bilir ne küfürler…

Ramazan demişken, ayın 17sinde başlayacak olan kutsal ayda benim en çok sevindiğim az çalışmak! Evet, tüm şirketlerin çalışma saatleri kısaltılıyor tüm ay boyunca. Ben 8.00-14.30 arası çalışacağım mesela, ne planlar yapıldı bu boş zamanlar için desem de inanmayın, bu sıcakta ne planı yapılabilir? Üstelik tüm restoranlar ve alışveriş merkezlerı de iftara kadar kapalı olunca. Ofıste, sokakta yani insanların ortasında yemek yemek, sakız çiğnemek yasak. Cezası ne bilmiyorum ama herkesin ağzında ‘aman sakın, ağır cezası var’ lafı dolanıyor. Olacak olan ya para cezası, ya deport edilmek ya da hapis.

Ramazan burada şirketler, oteller icin promosyon ve aktivite ayı. Dükkanlar indirime girer, marketler gıdaların fiyatlarını düşürür, havayolları promosyon çıkarlar Ramazan’da insanlar kaçsınlar diye, oteller durumdan istifade ederek iftar ve sahur yemek programlarını sunarlar. Bugün bir tanesini gördüm, 250 QR’e iftar ya da sahur yemeği çıkarmışlar. İçki yasak doğal olarak, 250 QR’lik (yaklaşık 185 TL) nasıl yemek veriyorlar, ne eğlenceler vaad ediyorlar merak etmedim değil açıkçası. Bazı oteller beach giriş fiyatlarını da düşürmüşler.

Son olarak da içki demişken QDC kapılarını 17.Haziran’da, bayramdan sonra açılmak üzere kapatıyor. Stok yapmakta fayda var. İçki alım limitinizse dükkan kapanmadan önce 2 katına çıkarılıyor. En azından bunu düşünmüş adamlar demeden edemiyoruz, biz de saygı duyuyoruz, hayırlı Ramazanlar diliyoruz.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s